Prowadzisz sklep stacjonarny lub internetowy? Potrzebujesz większego magazynu na przechowywanie swoich towarów? Musisz zadbać o to, aby były bezpieczne w każdym momencie.

Odpowiednie składowanie na solidnych regałach metalowych zminimalizuje podatność produktów na zniszczenia, a także pozwoli na składowanie większej ilości nakładu w jednym budynku.

Na rynku można znaleźć bogatą ofertę regałów o różnej wysokości, szerokości, głębokości, kolorze, pojemności oraz jakości wykonania. Regały pomimo tego, że z pozoru wydają się być takie same – odróżniają się od siebie wieloma parametrami, które często mogą zaważyć na długości czasu ich eksploracji, zagospodarowanym miejscu lub po prostu na satysfakcji z ich użytkowania Jak więc dobrać ten najwłaściwszy typ regału?

Wszystko, o czym musisz pamiętać.

Przy doborze odpowiedniego regału najważniejsze jest to, jakimi warunkami dysponuje lokal, w którym składujesz produkty, bowiem to przede wszystkim od niego zależy to, w jakiego typu regał powinieneś się zaopatrzyć. W niewielkich pomieszczeniach doskonale sprawdzą się niskie regały, natomiast duże hale mogą wymagać wyższych i większych oraz lepiej zabezpieczonych konstrukcji z wytrzymałych materiałów.

Warto także zwrócić uwagę na rodzaj magazynowanego asortymentu. Kiedy różnego rodzaju artykuły papiernicze nie będą potrzebować specjalnych warunków przy wybieraniu regału, tak w przypadku konstrukcji, na których składowana będzie żywność zaleca się zwrócić uwagę m.in. na rodzaj i toksyczność lakieru, którym pomalowano półki i nogi.

Kolejnym ważnym czynnikiem jest sama waga przedmiotów. O ile drobne i lekkie towary nie będą stanowić problemu przy tym aspekcie, to już meble, dywany, elementy budowlane czy części do maszyn mogą potrzebować wytrzymałych i specjalnie wzmacnianych regałów zapewniających bezpieczeństwo zarówno samym produktom, jak i pracownikom magazynów.

Wysoka jakość i solidne wykonanie.

Przy wyborze odpowiedniego regału warto pamiętać również o tym, że przede wszystkim musi się on cechować wytrzymałością – wszystko to, aby mógł pozwolić na składowanie nawet najcięższych przedmiotów. Wielu producentów oferuje produkty wykonane z wysokiej klasy materiałów – tak, by umożliwić ich użytkowanie nawet przez lata przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa ich eksploracji.

Gwarantują również szybki i kompleksowy montaż półek przy życiu odpowiednich śrub oraz nakrętek bez wymagania specjalistycznej wiedzy, by umożliwić jak najbardziej komfortowe korzystanie z regałów.

Najwłaściwszy regał dla Twoich wymagań.

W asortymencie firmy Met-Baj znajdziesz regały dostosowane do Twoich oczekiwań – począwszy od niewielkich produktów liczących 120 cm po kilkumetrowe, skręcane regały. Największą popularnością cieszą się niewielkie, lekkie regały typu RML.70 z oferty Met-Baj, które doskonale sprawdzą się jako powierzchnie magazynowe do małych warsztatów, sklepów, piwnic lub garaży.

regał magazynowy archiwalny RML pusty bez ścian
RML.A1

Jeżeli jednak potrzebujesz czegoś większego – dobrą alternatywą może być magazynowy regał typu RML.100. Wszystkie te regały, pomimo średniej wielkości – cechują się niebywałą wytrzymałością oraz estetycznym wyglądem. Mają one solidne, metalowe półki wykonane z ocynkowanej blachy lub ze stalowej blachy pomalowanej lakierem.

Dobrym wyborem dla niedużych hal, magazynów czy nawet biur będą regały skręcane typu RPC.150.

regał magazynowy skręcany RPC 150
RPC.150

Półki metalowe są w nich zastępowane przez wytrzymałe płyty wiórowe podtrzymywane przez blaszany stelaż pomalowany popielatym lakierem.

Natomiast w przypadku składowania ciężkich produktów i materiałów warto się jednak zaopatrzyć w regały skręcane typu RMC.150 Met-Baj.

Tym, co odróżnia je od reszty są liczne wzmocnienia, pozwalające na maksymalne ich obciążenie bez ponoszenia strat, bowiem półki te zostały wyposażone w szerszy kątownik pionowy oraz osobne kątowniki wzmacniające od spodu każdą z metalowych półek.