Regały metalowe kojarzone są zazwyczaj z wielkimi magazynami pełnymi ciężkich przedmiotów. I choć skojarzenie to jest jak najbardziej adekwatne, a meble z metalu doskonale sprawdzają się w tego rodzaju przedsiębiorstwach, to posiadają też wiele innych pożytecznych zastosowań. Gdzie jeszcze spełniają swoje zadanie i na co zwrócić uwagę wybierając metalowe meble?

Ochrona danych osobowych i własności pracownika.

W każdej firmie przechowywane są akta pracownicze, w których zawarte są dane wymagające szczególnej ochrony. W niektórych miejscach pracy akta te trzymane są na regałach i w szafach drewnianych. I choć zamykane na klucz szuflady lub strzeżenie dostępu do pomieszczeń z regałami może zapewnić wymaganym poziom ochrony, nie jest to jednak najbardziej pewne rozwiązanie.

Z pomocą przychodzą regały i szafy metalowe Met-Baj.

Szafki w metalowych meblach zaopatrzone są zazwyczaj w naprawdę solidne zamki. Drzwiczki z kolei posiadają opcję ryglowania. Osoby poszukujące wyposażenia biura, które martwi surowy wygląd szafek wykonanych z metalu, ucieszy informacja o tym, że dostępne są one w różnych kolorach i wzorach umożliwiających dopasowanie do wystroju wnętrza.

Bardziej surowe modele w industrialnym stylu spełnią z kolei oczekiwania przedsiębiorców poszukujących wyjątkowej ochrony przed uszkodzeniami, korozją i negatywnym oddziaływaniem warunków zewnętrznych.

Oprócz ochrony akt, możliwe jest zakupienie chociażby szafek socjalnych, w których pracownicy będą przechowywać swoje osobiste przedmioty. Solidne meble zaopatrzone w zamki tradycyjne lub elektroniczne znacznie obniżą ryzyko kradzieży w firmie i podniosą poziom poczucia bezpieczeństwa pracowników. 

Regały do archiwum i do magazynu.

Metalowe regały znajdują zastosowanie przy przechowywaniu różnego rodzaju przedmiotów. Konieczne jest ich odpowiednie dopasowanie do zapotrzebowania. Wybór odpowiednich produktów umożliwia bogata oferta doświadczonych producentów.

W przypadku prowadzenia archiwum częstym problemem jest odpowiednie wykorzystanie przestrzeni.

Warto postawić na produkty, których twórcy są tego świadomi. Na rynku znaleźć można firmy, których projekty przewidują tego rodzaju niedogodności i stanowią na nie dobrą odpowiedź.

W przypadku archiwów umieszczonych w pomieszczeniach użytkowych ważne jest to, aby oprócz niezbędnej jakości i wytrzymałości materiałów, producent oferował również regały wykonane estetycznie.

Przy planowaniu zakupu całego wyposażenia, dobrze jest skorzystać z ofert mebli dostępnych w wielu rozmiarach.

Często przy tworzeniu przestrzeni archiwalnej, właściciele korporacji mierzą się z koniecznością zastosowania regałów o nietypowych wymiarach lub kształtach. W takim przypadku możliwe jest skorzystanie z usług firm umożliwiających realizację indywidualnego projektu skrojonego na zapotrzebowanie klienta.

Archiwum zakładowe - regały Met-Baj
RML.A1
RML.A2

Planując wyposażenie magazynu należy zwrócić uwagę na wytrzymałość mebli i jakość użytych do ich produkcji materiałów.

Za najbardziej stabilne uznawane są regały skręcane. Ich użytkowanie jest w pełni bezpieczne nawet przy maksymalnym obciążeniu.

Z kolei drugi rodzaj, regały zaczepowe, umożliwiają łatwe tworzenie różnego rodzaju układów, co ułatwia ich zastosowanie w bardziej specyficznych przestrzeniach. Są również jednymi z najtańszych i najłatwiejszych w montażu regałów. Te dwa rodzaje dedykowane są różnego rodzaju magazynowaniu przedmiotów.

Jednak podczas kiedy regały skręcane idealnie sprawdzą się w przemysłowych magazynach, w których składuje się ciężkie przedmioty, metalowe regały zaczepowe łatwiej będzie dopasować do specyficznych przestrzeni mniejszych magazynów, sklepów i warsztatów. 

Wybór mebli metalowych właściwie odpowiadających na zapotrzebowanie może uchronić firmę przed koniecznością poniesienia dodatkowych kosztów związanych z ewentualnymi wypadkami. Dlatego warto wybrać produkty odpowiedniej jakości.