Przy odpowiednim zagospodarowaniu wnętrza garażu zyskujemy mnóstwo miejsca do przechowywania rzadziej używanych przedmiotów, narzędzi i innych domowych sprzętów. Wystarczy zabudować jedną z wolnych ścian garażu, stawiając przy niej kilka regałów magazynowych.

Obecnie największą popularnością na rynku cieszą się regały metalowe, które są tanie, trwałe i mają dość duży udźwig.

Tego typu konstrukcje podzielić możemy na regały skręcane i na wcisk (regały zaczepowe). Te pierwsze wymagają montażu przy pomocy śrub, te drugie nie wymagają żadnego skręcania, chyba że chcemy przytwierdzić je do ściany, co w warunkach domowych robi się raczej rzadko.

Skręcany regał metalowy ma tę przewagę nad regałem wciskanym, że bardzo łatwo samodzielnie ustalić żądaną wysokość montażu półek. Takie regały są również bardziej poręczne w transporcie i w razie potrzeby łatwiej przewieźć je z miejsca na miejsce.

Jeśli chcesz, aby regały w garażu tworzyły jeden spójny ciąg półek, warto wybrać konstrukcje skręcane.

Regał magazynowy skręcany RPC 150 śruby łączenie montaż

Każdy skręcany regał metalowy wykonany jest z czterech kątowników wyposażonych w wiele otworów montażowych, które ułatwiają późniejsze łączenie wielu regałów w jedną całość. Oczywiście jeśli nie czujesz takiej potrzeby, regałów nie musisz ze sobą skręcać. W takim wypadku warto zdecydować się na niewymagające skręcania regały o konstrukcji zaczepowej, z półkami na wcisk. Wystarczy ustawić jeden obok drugiego, tak by pomiędzy poszczególnymi regałami nie było zbyt dużych przerw.

Co ważne, szukając regałów do garażu zwracamy uwagę nie tylko na ich konstrukcję i wynikający z niej sposób montażu, ale także na nośność półek.

W warunkach domowych na ogół nie potrzebujemy super wytrzymałych konstrukcji, aczkolwiek warto wybierać te regały, które wyposażone są w półki z płyty wiórowej. Jest to bardzo komfortowe i ekonomiczne rozwiązanie, gdyż w przypadku kiedy półka ulegnie zniszczeniu lub zabrudzeniu, będziemy mogli ją łatwo wymienić bez konieczności rozkręcania, lub wymiany całego regału na nowy.

Warto pamiętać, że skręcany regał metalowy oferuje możliwość jego łatwego przymocowania do ściany.

To bardzo ważne, jeśli planujesz na takich regałach ustawiać dość ciężkie przedmioty. W takiej sytuacji zapewnienie wysokiej stabilności regałów jest bardzo ważne, wpływa bowiem na bezpieczeństwo ich użytkowania, a także na ich bezwzględną nośność.

Kupując nowy regał do garażu zwracamy również uwagę na jakość jego wykończenia.

Ważne, by konstrukcja stalowa była zabezpieczona przed korozją, a nóżki wykończone osłoną plastikową, która ochroni podłogę przed jej przypadkowym porysowaniem.

Magazynowy regał zaczepowy typu LPXMagazynowy regał zaczepowy typu LPX

Regał zaczepowy typu LPX typu ciężkiego doskonale nadaje się do zastosowania w garażu.