Prawidłowo urządzony magazyn ma ogromny wpływ na całą efektywność pracy, funkcjonalność oraz jakość przechowywania wszystkich materiałów i produktów. Warto zaznaczyć, że wyposażenie magazynu stanowi kluczową rolę w przebiegu całego procesu logistycznego, bowiem ma na celu jego jak najlepsze usprawnienie.

Dlatego przed podjęciem decyzji w kwestii odpowiedniego wyposażenia magazynu warto zastanowić się nad właściwym zagospodarowaniem całej przestrzeni.

Odpowiednie meble – rodzaje regałów.

Należy pamiętać, iż wyposażenie magazynu przede wszystkim musi zawierać odpowiednie regały, ponieważ bez ich nie ma możliwości przechowywania oraz organizacji sprzętów i towarów.

W obecnym czasie na rynku działa bardzo wiele firm, które w swojej ofercie posiadają bogaty i urozmaicony asortyment w tej branży, wśród dostępnych regałów magazynowych można wymienić między innymi:

 1. Metalowe regały magazynowe – znajdują bardzo szerokie zastosowanie przede wszystkim w wielu magazynach, sklepach oraz archiwach, wykorzystywane są również w domach i instytucjach różnego rodzaju.

  Są to silne konstrukcje, dzięki którym możliwe jest właściwe i co najważniejsze efektywne zagospodarowanie przestrzeni danego magazynu, obecnie istnieje także możliwość dopasowania konstrukcji do indywidulanych, prywatnych potrzeb.
 2. Regały metalowe archiwizacyjne – wyróżniają się niezwykłą funkcjonalnością oraz są bardzo praktyczne, stanowią jeden z najważniejszych elementów wyposażenia biur oraz urzędów, szczególnie w sytuacji wykorzystania wolnej przestrzeni pod archiwum magazynowe.

  Dzięki zastosowaniu metalowych regałów tego typu otrzymujesz gwarancje i pewność jak najlepszego zagospodarowania przestrzeni zakładowej.
 3. Regały skręcane – obecnie są to jedne z najbardziej popularnych typów konstrukcji, które używane są nie tylko w magazynach czy warsztatach, ale coraz częściej stosuje się je również w urzędach i biurach.

  Ich ogromną zaletą jest wytrzymałość oraz stabilność, ma to ogromne znaczenie przede wszystkim w sytuacji dużego obciążenia regałów.
 4. Regały zaczepowe – bardzo efektywny a jednocześnie dość niedrogi sposób na organizacje przestrzeni, główną zaletą jest szybki i prosty montaż.

  Regały zaczepowe wykorzystuje się w różnego rodzaju magazynach i warsztatach. Takie regały dostaniemy w ofercie Met-Baj.

Pojemniki i inne akcesoria magazynowe.

wyposażenie magazynu akcesoria

Oprócz podstawowego wyposażenia magazynu jakim są regały, istotnym elementem są także pojemniki oraz inne akcesoria magazynowe, które również są bardzo przydatne i funkcjonalne, w codziennym użytkowaniu.

Obecnie dostępne na rynku pojemniki i akcesoria magazynowe są idealnym rozwiązaniem, dotyczy to szczególnie sytuacji kiedy dana firma ma problemy z przechowywaniem różnego rodzaju małych produktów, bowiem dzięki zastosowaniu odpowiednich pojemników utrzymanie należytego porządku na magazynie nie jest żadnym problemem.

Na rynku oprócz standardowych pojemników znaleźć można też szeroką i bogatą gamę różnego rodzaju listew, stojaków oraz innych regałów na pojemniki.

Poprzez ich wykorzystanie zagospodarowanie powierzchni magazynu  lub warsztatu jest znacznie łatwiejsze, a tym samym można oszczędzić sporo czasu.

Towar na paletach – zastosowanie specjalnych mebli.

Warto zaznaczyć, iż towar który znajduje się na paletach, wymagać będzie zastosowania specjalistycznych mebli o dopasowanych wymiarach.

Specjalnie zaprojektowane moduły dają pewność i gwarancje automatyzacji procesu zarówno składowania oraz wydawania. Jeżeli w Twoim magazynie przechowywany jest towar na paletach, musisz mieć na uwadze, iż do jego wydawania niezbędny będzie wózek widłowy, dlatego doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku są regały do obsługi ręcznej, bowiem są one uwarunkowane do wykorzystywania na magazynie wózków widłowych.

Jednakże, aby można było wykorzystać w pracy wózki widłowe konieczne jest odpowiednie zagospodarowanie przestrzeni. Przede wszystkim istotna jest właściwa eksploatacja oraz bezpieczeństwo wszystkich pracowników, także kierowców wózków widłowych.

Podczas wyposażenia magazynu wato postawić na wysoką jakość, bowiem dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujesz gwarancję niezawodności, funkcjonalność oraz bezpieczeństwo!